Home > O NAS

O NAS

Dzień dobry,
trafiliście na wyjątkową stronę poświęconą niezwykłej osobie jaką jest Mariusz Wachowicz – dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, doktor nauk ogrodniczych, projektant ogrodów, autor kulinarnego bloga „wSmak”: , pasjonat fotografowania. Autor książki kulinarnej „5 pór roku w kuchni. Smak na życie”.
Wypadek na jesieni 2015 r. zmienił wszystko w życiu Autora. Mariusz został odnaleziony w środku nocy na ścieżce rowerowej, nieprzytomny z rozległymi urazami głowy. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Na długie tygodnie zapadł w śpiączkę. Nie było z nim żadnego kontaktu, ale jak się okazało, cały czas podejmował walkę.
Po roku od wypadku, po szczegółowych badaniach okazało się, że Mariusz przebywa w stanie minimalnej świadomości i dlatego został zakwalifikowany jako jeden z pierwszych pacjentów do nowatorskiej operacji wszczepienia stymulatora pnia mózgu, u prof. Wojciecha Maksymowicza w Olsztynie. Dzięki niej Mariusz powraca do pełni życia.
Do sukcesu potrzebna jest jednak stała, codzienna, wielogodzinna i niestety bardzo kosztowna rehabilitacja. To bardzo ciężka praca, którą Mariusz wykonuje, aby prawdziwie móc powrócić do normalnego życia. Ale efekty są! I to jakie! Mariusz powrócił do malowania! Rozwiązuje krzyżówki ….
Miesięczny koszt samej rehabilitacji Mariusza to od 12 do 15 tysięcy złotych! Dlatego jego przyjaciele i rodzina od dwóch lat stale podejmują działania, aby zapewnić jej finansowanie. (więcej o Mariuszu znajdziesz tu – link do podstrony o Mariuszu).
Mariusz wykonuje swoją pracę na 150%, dlatego chcemy umożliwić mu powrót do realizacji wszystkich swoich pasji, aby dalej mógł realizować Smak na życie!
Dlatego budzimy i u innych SMAK na ŻYCIE – bo życie jest prawdziwie smaczne jak pomaga się innym!
Na czym polega akcja #SMAK na ŻYCIE?
bezpośrednie zbieranie funduszy na rehabilitację poprzez:
– darowizny na rehabilitację Mariusza, za pośrednictwem konta prowadzonego przez Stowarzyszenie „To Ma Sens
(nr rachunku: 19 10902851 0000 0001 2977 5390). (więcej – link do strony jak pomóc).
– 1% rozliczenia PIT Stowarzyszenie „To Ma Sens” KRS0000331638 cel szczegółowy: Mariusz Wachowicz (więcej – link do strony jak pomóc)
– charytatywny SMS na numer 75165, o treści POMOC 6674 (koszt 6,15 zł).

organizację akcji wspierających zbiórkę:
– sprzedaż książki „5 pór roku w kuchni. Smak na życie.” (więcej – link do strony książki)
– akcje #Budzimy Smak na życie dla restauratorów i blogerów kulinarnych

Chcemy zachęcić warszawskich (a może nie tylko) restauratorów do kampanii kulinarno-społecznej Smak na życie, która będzie towarzyszyła wydaniu książki kucharskiej Mariusza. Akcja ma na celu promocje książki, promocje kuchni Mariusza, ale również promocję zachowań społecznych.
W skrócie można ją opisać jesz – pomagasz!
Akcja jest dedykowana gościom restauracji, restauratorom oraz blogerom kulinarnym.